Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obnova polních cest a cyklotras.

10. 5. 2011

dsc09782.jpgJeden z cílů obecního zastupitelstva je zlepšení životního prostředí v obci a okolí, rozvoj turistiky a cykloturistiky. Při pohledu na mapu Zlonína a okolí je patrné, že se nám všechny turistické chodníčky vyhnuly. A přitom se logicky nabízí obnovit polní cesty spojující Zlonín s Kojeticemi a Měšicemi.dsc09783.jpg
Proto jsme se spojili se zastupitelstvem v Kojeticích abychom zjistili, že mají stejný záměr - obnovit polní cestu spojující naše obce, a dohodli jsme se na společném postupu.
Jako první krok bude vysekání a vyčištění aleje (společnými silami) mezi "Skala" a lesem u Kojetic. Dobrovolnící jsou srdečně zváni a vítáni v sobotu 14.5.2011 v 8:30 před OÚ.
V dalším kroku bude pročitěna cesta lesem a na závěr vysázena nová alej na zlonínské katastrální části této cesty.


 dsc09793-1.jpg

Všem, kteří byli ochotni věnovat svůj volný čas a nemalé úsilí pro práci na společném díle patří veliký a upřímný DÍK .
Původně bych považoval za úspěch i to, že se pár lidí vůbec sejde a že prostě "nějak začne" a pak se to postupně dodělá. Nevím přesně kolik lidí celkem přišlo, a asi to není úplně důležité, ale ten OBROVSKÝ kus práce který je za nimi vidět mně velmi překvapil a hřeje u srdce (a věřím že nejsem sám).

imag0037.jpg


Dobrovolnící (a nejen ti, kteří byli na minulé brigádě) jsou srdečně zváni na druhou část brigády která bude v sobotu 4.6.2011 na stejném místě ve stejnou dobu. Doufám, že se tentokrát podaří nalákat dobrovolníky také z Kojetic a doděláme tuto část cesty do konce.


I tentokrát byla účast poměrně hojná a navzdory podmínkám, na které jsou zvyklí spíše v tropech a místy také v džungli,se podařilo dodělat cestu téměř celou. Všem účastníkům patří velký obdiv a ještě větší poděkování za ten obrovský kus práce, který je za nimi vidět.
 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Cyklotrasy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář